Dienliliju dārzs – Latvijā lielākais dienliliju audzētājs
uz veikalu

PAR MUMS

Mūsu Dienliliju (dienziežu) dārzā ir apskatāmas un nopērkamas gan pasaulē slavenu dienliliju selekcionāru kā, piemēram, T.Petit, P. Stamilie, J. Kinnebrew šķirnes, gan dienliliju dārza aizsācēja V. Baņģiera, gan arī jaunās selekcionētās dienliliju šķirnes. Gan dārzā, gan interneta mājas lapā piedāvājam tikai mūsu audzētos stādus, tā nodrošinot augstu augu kvalitāti un pārliecību, ka pircēji saņems labākos, Latvijas klimatiskajiem apstākļiem atbilstošus, stādus. Kopumā mūsu dārzā Jūs varat apskatīties un iegādāties vairāk kā 1000 dažādas dienliliju šķirnes!
Mūsu audzētās dienlilijas lielākoties var atrast tieši Latvijā – privātajos dārzos, kā arī pilsētu dārzos un parkos, piemēram, Ventspilī, Ogrē, Likteņdārzā un citur. Taču kopumā mūsu puķes var sastapt gandrīz visā Eiropā – Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Vācijā, Šveicē, Austrijā, Francijā, Spānijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un citās valstīs!

Dārzs apmeklētājiem ir brīvi pieejams, dienliliju ziedēšanas laikā, jūlijā un augustā, katru dienu no 9-19. Jau kopš 2002. gada mūsu dārzs kā iemīļota ekskursiju vieta ir ne tikai puķu mīļiem vai individuāliem ceļotājiem, bet arī tūristu grupām. Sezonas laikā mūsu dārzu apmeklē aptuveni 1500-2000 cilvēku. Lielākais apmeklētāju skaits vienā dienā bija 2007. gada Puķu draugu saietā, kur vienas dienas laikā dārzu apmeklēja ~ 700 cilvēku no visas Latvijas.
Cenas par stādu ir no 2 EUR līdz pat 160 EUR. Par izdevīgām cenām ir iespējams iegādāties stādu komplektus! Savukārt dārzā piedāvājam pa īpašām cenām iegādāties arī dienliliju krūmus, kas ir izdevīgi tiem puķu mīļiem, kuri vēlas baudīt puķu pilnziedu jau nākamajā gadā vai kuriem ir nepieciešams liels skaits stādu.
Stādu tirdzniecības atļauja – mūsu audzētie stādi ir iekļauti Valsts augu aizsardzības dienesta reģistrā (Reģistra Nr. 3205109, reģistrācijas apliecība).

Loading

Īss dienliliju (Hemerocallis)
kultūras raksturojums

Savvaļas dienliliju jeb dienziežu sugas pazina jau mūsu vecmāmiņas, taču selekcijas rezultātā iegūtie hibrīdi ieguvuši daudz tādu īpašību, kādu nav savvaļas sugām. Mūsdienu šķirnēm ir salīdzinoši lieli dažādu formu un krāsu ziedi (līdz pat 20—30 cm diametrā), krokotas, zobainas un burbuļotas dažādu krāsu gammu ziedlapu malas, dažādu formu un krāsu zīmējumi uz ziedlapām. Piemēram ir ziedi ar 8 ziedlapiņām (parasti 6), ir pildīti un puspildīti ziedi un ziedlapu malas ar zelta un dimanta mirdzums. Ziedi ir sastopami gandrīz visās varavīksnes krāsās! Līdz šim pasaulē nav izdevies selekcionēt ziedus zilā un sniegbaltā krāsā!

Stādi ir labi piemēroti Latvijas augšanas apstākļiem, labi pacieš salu, sniegu, nav nepieciešama to piesegšana. Taču ir jāuzmanās ar šķirnēm, kas tiek ievestas no siltākām zemēm, jo ne visas ir piemērotas Latvijas apstākļiem! Ir šķirnes, kas krāšņi zied piemēram ASV, taču Latvijā zieds var uzziedēt pavisam citādās krāsās, vai var atšķirties ziedu skaits, pat ziedu forma.

Dienliliju stādi nav īpaši prasīgi pret augsni, taču tām ir nepieciešama saule (jo vairāk jo labāk)!

Lai arī dienlilijas zieds zied tikai vienu dienu, vidēji ziedkopā uz viena ziedkāta var būt no 10—50 pumpuriem, bet krūmā var būt daudz ziedkāti, līdz ar to vecākā krūmā vienlaikus ziedošo ziedu skaits ir liels, un tas nepārtraukti var ziedēt pat 1—2 mēnešus. Atsevišķas šķirnes, zied pat 2 reizes gadā, kā piemēram, Shelton Hollyday, Alternative Universs, Song writter, u.c.

Dienlilijas ir ideāla puķe mūsdienu aizņemtā cilvēka dārzā, jo neviena no dekoratīvajām ziemcietēm nav tik mazprasīga augsnes, kopšanas, vietas izvēles un klimata ziņā. Tās būtiski nebojā arī kaitēkļi un neapdraud slimības. Šīs puķes var vienā vietā augt 1o un vairāk gadus.

Mūsu Dienliliju dārza apmeklētāji, apskatot dārzu jūlijā un augustā, parasti ir ļoti pārsteigti par dienliliju ziedu dažādību un galvu reibinošo skaistumu. Redzot šis „skaistules” dārzā, vienaldzīgo nav!

Daži padomi dienziežu audzēšanā:

1. Dienziedes ir sauli mīlošs augs, tādēļ cenšamies tās stādīt saulainā vietā.

2. Dienziedēm nepieciešama sausa vieta.

3. Stādus nepieciešams stādīt ne pārāk dziļi- līdz saknes kaliņam. Vislabāk censties stādīt tādā dziļumā kā viņas augušas.

4. tā kā dienziedes pieaugot veidos krūmu, tādēļ ir nepieciešams tām rezervēt pietiekami daudz vietas (ieteicamais attālums starp dienziedēm 50cm)

5. Dienziedes ir mazprasīgas pret augsni, taču nabadzīgas augsnes ir nepieciešams ielabot, kā arī pavasarī ieteicams bagātināt augsni ar kompleksajiem minerālmēsliem ar zemu slāpekļa saturu.

Plašāk par dienliliju jeb dienziežu audzēšanu un agrotehniku varat izlasīt apgāda Zvaigzne ABC 2009 gadā izdotajā grāmatiņā DIENLILIJAS un Lauku Avīzes Tematiskajā Avīzē – DIENZIEDES ko sarakstījis dienliju selekcionārs Varis Baņģieris.

Dāvanu kartes

Iepriecini sevi un savus mīļos iegādājoties mūsu Dāvanu kartes!!! Dāvanu kartes Jūs varat iegādāties aizpildot Dāvanu kartes anketu internetā, mūsu dārzā vai mūsu stendā izbraukuma tirdzniecībās. Internetā iegādātās dāvanu kartes izsūtīsim Jums pa pastu uz Jūsu norādīto adresi. Dāvanu karte ir spēkā 9. mēnešus no tās iegādes brīža un to var izmantot iegādājoties dienliliju stādus Internetā, uz vietas dārzā vai arī izbraukuma tirdzniecībās.

Iegādāties
Ekskursijas

Aicinām tūristu grupas un individuālos ceļotājus (vairāk kā 5 cilvēki) jau laicīgi pieteikties dienliliju dārza apskatei jūlijā un augustā! Kopā ar dārza apskati piedāvājam arī mājas vīna darītavas “Vējkalnietis” vīnu degustāciju! Jūlijā un augustā dārza apskate maksā ir 2 EUR (bērniem ieeja par brīvu).

Pieteikt ekskursiju
VASARAS STĀDU IZPARDOŠANA - ATLAIDES LĪDZ 60%
This is default text for notification bar